fbpx

סדנה מבואית שישית של דפ"י!

סדנת מבוא: 14-15/10/2020 בזום

סדנה זו הסתיימה בהצלחה. להלן כמה תמונות וחוויות מהמשתתפות:

"התחברתי מאוד למורות. עצם הדיבור האיטי, הקשוב והחכם נתן תחושה של ריפוי. הרגשתי את המקצועיות והענווה שלהן. שילוב תכונות נדיר. העובדה שכל אחת מהן מגיעה מרקע שונה לדיאלוג הפתוח מדגישה את המקום לריבוי הקולות ונראה שבעצם הוויתן הן מלמדות מהו דיאלוג פתוח. הרגשתי שזכיתי."
(טובה, משתתפת בסדנה)

"העבודה בתחום בריאות הנפש בארץ הרבה פעמים הותירה אותי מאוכזבת ועם תחושה שאני לא עושה את תפקידי, כפי שאני תופסת אותו. אני מרגישה שדיאלוג פתוח מציע חידוש בתחום, ושינוי הכרחי, שאני מקווה שישפיע באופן מהותי על מערכות התמיכה בבריאות הנפש. לכן מעבר ללמידה עצמה, היה לי משמעותי ביומים האלו לראות את כל האנשים שהשתתפו בסדנה, לראות איך נוצרת קהילה שמביאה שינוי בשיח, שינוי שאני מקווה להיות חלק ממנו. תודה רבה רבה לדפ"י, על כך שהן מביאות את הרוח החדשה הזו לישראל."
(תמר, משתתפת בסדנה)

"הסדנא הייתה מעולה, היה מרתק והתירגולים היו מועילים והביאו את הנלמד להבנה אישית ומעשית. גיליתי תפיסה חדשה לעולם בריאות הנפש. גישה שיש בה הרבה כבוד ורצון טוב לאדם שזקוק לעזרה. גישה שמאפשרת גם לנעזר מקום שווה. ממש נפלא וההדרכה טובה ומקצועית." 
(רונית, משתתפת בסדנה)

*
התוכן המקורי של האירוע:

לאחר 5 סדנאות מבואיות מוצלחות ומרגשות דפ"י מציעים סדנה מבואית נוספת בגישת הדיאלוג הפתוח, והפעם – עם חלק נרחב מהסדנה בעברית!

דיאלוג פתוח היא גישה מערכתית לטיפול במשברים נפשיים אקוטיים בקהילה אשר התפתחה בפינלנד וכיום מוטמעת במדינות רבות ברחבי העולם, ביניהן גם בישראל! טיפול דיאלוגי במצבי משבר שם דגש על שוויוניות, שקיפות וקבלת החלטות משותפת בתהליך הטיפולי.

הסדנה מהווה הזדמנות למתמודדים, בני משפחה ואנשי מקצוע להכיר מקרוב את הגישה!

הסדנה תועבר כולה בזום ולכן לא תהיה תלויה במגבלות הקורונה. כמו מרכזים של דיאלוג פתוח בעולם גם דפ"י מתעדכנת, ובגמישות התאמנו את כל תכני הסדנה ללמידה מקוונת:

  • לאורך תקופת הקורונה צברנו נסיון של העברת סדנאות בזום: שכללו למידה פרונטלית וגם תרגולים במסגרת הקורס של דפ"י, סדנאות לארגונים והדרכות של בוגרי הקורס.
  • האחראי על הפן הטכני שלנו התמקצע והפך למומחה בנושא של למידה דרך זום.
  • גם המורות שלנו "יגיעו" לסדנה בישראל מנוסות לאחר העברת מספר סדנאות דומות עם קהל תלמידים ממדינות אחרות.

זוהי הזדמנות עבורכם:
מי שגר-ה בפריפרייה
והמרחק מהמרכז הקשה להשתתף בסדנה עד היום,
ישראלים ודוברי עברית בתפוצות שהקהילה שלנו פה בארץ תמיד סקרנה אותם-
עכשיו הסדנה נגישה אליכם מתמיד!
הלימוד יעשה תוך תרגום סימולטני בכתוביות לעברית כך שגם עבור מי שמתקשה עם אנגלית מדובר בהזדמנות.

7/9/2020: אזלו המקומות בסדנה! ניתן להירשם לניולטר ולקבל הזמנה במייל בפעם הבאה שאנחנו מקיימים סדנה מבואית.

ללמוד מהמורות הטובות בעולם

רייצ'ל וודינגהם

פרקטיקנית דיאלוג פתוח, מנחת סדנאות ומרצה

רייצ'ל ידועה בארצה כאקטיבסטית בעלת ניסיון חיים של שמיעת קולות ואשפוזים פסיכיאטריים אשר סללה את דרכה לעשייה מקצועית והסברתית פורצת דרך. לאחר שסיימה  3 שנות לימוד של דיאלוג פתוח בלונדון, היא עבדה כחלק מהצוות הראשון של דיאלוג פתוח בבריטניה, שהעניק טיפול קהילתי ומשברי. רייצ'ל נאמנה של תנועת שומעי הקולות (Hearing Voices Network), ומכהנת כסגנית יו”ר ISPS בריטניה.

תמונה של איסולט טוואמלי

איסולט טוואמלי

פרקטיקנית דיאלוג פתוח, מנהלת צוותים, מכשירה מטפלים בגישה

איסולט היא פסיכולוגית קלינית ומורה להכשרת מטפלים בשיטת הדיאלוג הפתוח. היא מגיעה אלינו מאירלנד, שם היא מובילה שירות דיאלוגי שניתן כחלק ממערך בריאות הנפש למבוגרים (החל מ 2012). איסולט למדה במחזור הראשון להכשרת מנחים בגישת הדיאלוג הפתוח והיא מוכרת בקהילה הדיאלוגית כמורה מחוננת, סבלנית ומדוייקת. כבת משפחה למתמודד וניצולת טראומה בעצמה היא תומכת נלהבת בגישות שיתופיות וחדשניות בבריאות הנפש.

סיוון בר און ולילה חפר

צוות דפ"י

עו"ס סיוון בר און, עו"ס איתי קנדר ועו"ס לילה חפר

הצוות המיומן שלנו ינגיש ויבאר את הלמידה בעברית. אנחנו מחוייבים להפוך את הלמידה לנוחה ומעמיקה יותר עבורכם.

בוודאי כבר שמעתם עלינו ועל גישת הדיאלוג הפתוח: גישה מערכתית, משפחתית, לא-אלימה, מכבדת – ומעל הכל – מוכחת מחקרית בתור אחת מהגישות היעילות בעולם לעבודה עם משברי חיים חריפים, ביניהם משבר פסיכוטי. אבל מה זה בפועל? אפשר לקרוא מאמרים ולצפות בסרטים, ואפשר לבוא ליומיים של חוויה טוטאלית, לתרגל את העבודה הדיאלוגית ולהבין על מה באמת כולם מדברים.

גם הידע התאורטי וגם התרגול המעשי שמלווה את הסדנה מוכוונים לכך שתוכלו ליישם אותם בעבודה היומיומית שלכן. כיצד מקשיבים באופן דיאלוגי? מהו כלי הרפלקציה? איך מטפחים פוליפוניה? כל אלה ועוד יקבלו מענה תאורטי ופרקטי אותו תוכלו לקחת הביתה.

"התרגולים היו מצויינים, תרגול ההקשבה הנדיבה היה מאתגר, והרפלקציה לימדה אותי שהמיומנות הדיאלוגית שלי זקוקה להמון עבודה, בניגוד למה שחשבתי. זוהי אומנות 'בסיסית', 'פשוטה' ועם זאת דורשת תרגול מתמיד. בתרגול הרפלקציה הבנתי כמה שיפוטיות והשלכה יש בהקשבה שלנו."
– אורן רייצ'ס, מתאם תעסוקתי ובעל ניסיון חיים

הסדנאות המבואיות של דפ"י מותאמות הן לאנשי מקצוע והן לבני משפחה, למטופלים לשעבר ובהווה, וכן לכל אדם  הרוצה להרחיב את הסתכלותו על משברים נפשיים אקוטיים.

"זה היה מרתק ומרגש. לקחתי איתי ככ הרבה דברים – מיומנויות שחשוב לי לעבוד עליהן, דרכי לימוד, ממש הבנתי גם על עצמי דברים חדשים. מדהים שכל זה קרה ביומיים!"
– אדווה גפן, מנהלת פרוייקט צרכנים נותני שירות

באיזה שפה תועבר הסדנה? שתי המורות שלנו דוברות אנגלית ואינן דוברות עברית. חלק מהסדנה תועבר על ידיהן באנגלית, וחלק על ידי צוות דפ"י בעברית. כמו כן המצגות יופיעו בשפה העברית והתרגולים יהיו כולם בעברית.

מה הלו”ז/סילבוס עבור ימי הסדנה? נכון לעכשיו, לא ידוע הלו"ז המדוייק, אך הוא ידמה מאוד לסדנת מבוא יוני 2020. לו"ז מדוייק יותר יינתן בהמשך.

מהי מדיניות הביטולים של דפ”י? מדיניות הביטולים עבור אירוע זה מתוארת במסמך מדיניות הביטולים של דפ”י.

האם יש קשר בין הסדנה המבואית וקורס הבסיס השנתי של דפ”יכן! הסדנה מהווה יחידת לימוד ראשונה, אחריה ניתן להעמיק את הלמידה בקורס הבסיס. ניתן להגיע לסדנה בלי להמשיך לקורס, אך לא ניתן להרשם לקורס בלי השלמת הסדנה.  

האם יתקיימו סדנאות נוספות אחרי אוקטובר? התשובה היא כן, אך עוד אין תאריך לסדנה המבואית הבאה. ניתן להירשם לרשימת התפוצה שלנו וכך לקבל עדכון אישי למייל לפני כולם לקראת הסדנה הבאה!

כמו בכל הסדנאות הקודמות של דפ”י, לאחר שתסתיים, כל משתתפי הסדנה יקבלו ישירות לתיבת המייל שלהם תעודה חתומה המעידה על כך שהם השלימו את הסדנה המבואית של דפ”י. 

תעודה זו מאפשרת את המשך הלימודים בקורס המלא של דפ”י (הן בקורס של 2021, והן בשנים שלאחר מכן). 

“היה מאלף, מלמד, מרתק, במיוחד שנשארנו אותה רביעיה לאורך התרגולים, זה היה מאד משמעותי. עשינו את השגיאות ביחד, נפגעו, לא הבנו, ובכל תרגול הלכנו ולמדנו והשתפרנו והבנו. וכמובן – הבנה דרך הרגליים, הרבה יותר מאשר דרך המילים”
– משתתפת בסדנה מבואית אפריל 2018

“אני מלאת הודייה והתפעמות על תחושת בית נדירה שאני מרגישה כלפי הדרך הזאת, השקפת העולם החלוצית הזאת והתחושה שמערכת האמונות והערכים שלי ושל הלב שלי מצאו הדהוד שיכול להוות קרקע עבורי לעשות עוד ריפוי בעולם הזה”
– קרן, סדנה מבואית מרץ 2019

“היה כנס מאד מרגש, במיוחד בגלל שכולל גם אנשים שסבלו ומנסים לשרוד, גם בני משפחה, וגם מטפלים ואחרים. היה מאד אנושי ובלי מחיצות שבהן הרבה פעמים נתקלים”
– משתתפת בסדנה מבואית ספטמבר 2019

לא רק אנחנו אומרים שהסדנאות האלו הן חוויה משמעותית הן מבחינת ההתפתחות האישית והן מהבחינה המקצועית – הרבה אנשים כתבו על הסדנה שערכנו באפריל 2018: הפסיכולוג אדם לאוב (כפר שאול) כתב ב'פסיכולוגיה עברית', הפסיכואנליטיקאית והמרצה אורנה ווסרמן (אוניברסיטת ת"א) כתבה באתר דפ"י, העובדת הסוציאלית לימור דר (דיאלוגיה) כתבה ב'בטיפולנט', שלומית פנסו, גם היא עובדת סוציאלית, כתבה באתר שלנו.

פעילותה של קהילת דפ"י סוקרה במגוון כלי התקשורת הישראליים, מ'סדר יום עם קרן נויבך' ועד לטור של אוריה מויאל בעיתון 'הארץ'. 

תפוסה עדכנית
100%

מחיר מלא: 1090 ₪
הנחת קורונה זמנית: 25%-!!!
מחיר קורונה מיוחד: 819 

7/9/20: ההרשמה לסדנה הסתיימה.

הרשמה לניוזלטר של דפ"י

ההרשמה לסדנה השישית של דפ"י נגמרה. אתם מוזמנים להירשם אל הניוזלטר שלנו ולקבל הזמנה אל המייל שלכם בתחילת ההרשמה של האירוע הבא שנקיים.

סדנה מבואית בדיאלוג פתוח במרכז:
זום, ימים ד'-ה', 14-15/10/2020

מיקום: תוכנת זום.
זמן: ימים ד'-ה', תאריכים 14-15/10/2020, שעות 8:45-17:00.

נשארו לכם שאלות? צרו קשר:
במייל: info@opendialogue.co.il 
או בטלפון:
עו"ס סיוון בר און – 054-524-9943

תפוסה עדכנית
100%

מחיר מלא: 1090 ₪
הנחת קורונה זמנית: 25%-!!!
מחיר קורונה מיוחד: 819

12/10/20: ההרשמה לסדנה הסתיימה.

* ההרשמה היא לשני הימים במלואם בלבד.
* שלא נזדקק לה, אבל הנה מדיניות הביטולים שלנו.

שתפו את העמוד (https://bit.ly/odi-oct20):

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter