fbpx

ימים ד'-ה' | 23-24.6.2021 | מכללת גל, רעננה

סדנה ראשונה מלאה בעברית – הוראה ותרגול על ידי צוות דפ"י הישראלי!

לאחר 7 סדנאות מבואיות מוצלחות ומרגשות דפ"י מציעים סדנה מבואית נוספת בגישת הדיאלוג הפתוח, והפעם – בהובלת הצוות הישראלי!

דיאלוג פתוח היא גישה מערכתית לטיפול במשברים נפשיים אקוטיים בקהילה אשר התפתחה בפינלנד וכיום מוטמעת במדינות רבות ברחבי העולם, ביניהן גם בישראל! טיפול דיאלוגי במצבי משבר שם דגש על שוויוניות, שקיפות וקבלת החלטות משותפת בתהליך הטיפולי.

הסדנה מהווה הזדמנות למתמודדים, בני משפחה ואנשי מקצוע להכיר מקרוב את הגישה!

ללמוד בעברית מצוות מנחים מוכשר ומנוסה!

עו"ס סיוון בר און, עו"ס איתי קנדר ועו"ס לילה חפר-  פרקטיקנים של דיאלוג פתוח, מייסדי ומנהלי דפ"י ינחו את הסדנה בעברית. צוות ההוראה הישראלי הוא בעל נסיון של שלוש שנים בהן הנחו עשרות הרצאות וימי עיון אודות הדיאלוג הפתוח לקהל הרחב ובארגונים, באופן פרונטלי ובזום. לאחר 6 סדנאות מבואיות לצד צוות המורות מחו"ל ותהליך הסמכה מתמשך-

הסדנה הנוכחית תעבור כולה בעברית, עם צוות ישראלי!

אנו תקווה כי ניתן יהיה לערוך את הסדנה פנים- אל פנים. באם יעלו מגבלות בלתי צפויות בשל הקורונה היא תעבור כולה לזום.

משתתפת בסדנה מספרת: "העבודה בתחום בריאות הנפש בארץ הרבה פעמים הותירה אותי מאוכזבת ועם תחושה שאני לא עושה את תפקידי כפי שאני תופסת אותו. אני מרגישה שדיאלוג פתוח מציע חידוש בתחום, ושינוי הכרחי, שאני מקווה שישפיע באופן מהותי על מערכות התמיכה בבריאות הנפש. לכן מעבר ללמידה עצמה, היה לי משמעותי ביומים האלו לראות את כל האנשים שהשתתפו בסדנה, לראות איך נוצרת קהילה שמביאה שינוי בשיח, שינוי שאני מקווה להיות חלק ממנו. תודה רבה רבה לדפ"י, על כך שהן מביאות את הרוח החדשה הזו לישראל."
(תמר, משתתפת בסדנת אוקטובר 2020)

ללמוד מצוות דפ"י את הדיאלוג הפתוח- בעברית!

תמונה של עו"ס סיוון בר און

סיוון בר און

פרקטיקנית דיאלוג פתוח, מנחת סדנאות ועו"ס בבית סוטריה

סיוון היא עובדת סוציאלית, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוספיה ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות של נשים ומגדר. סיוון היא עו”ס בבית סוטריה נשים בירושלים (בית מאזן), וכן כתבה את המחקר הראשון אודות בתים מאזנים בישראל. סיוון בוגרת המחזור הראשון של הקורס השנתי בדיאלוג פתוח בישראל, מייסדת דפ"י ומנהלת את הארגון כיום.

תמונה של עו"ס איתי קנדר

איתי קנדר

פרקטיקן דיאלוג פתוח, מנחה סדנאות ומרצה

איתי הוא עובד סוציאלי בעל נסיון עשיר במערך השיקום. כיהן כיו"ר ISPS ישראל בין השנים 2016-2019. איתי כתב את דו”ח חלופות האשפוז ב 2015, וכן הקים את אינדקס החלופות לאשפוז פסיכיאטרי, אשר סיפק מידע על החלופות הקיימות בישראל.  איתי בוגר המחזור הראשון של הקורס השנתי בדיאלוג פתוח בישראל, מייסד ומנהל דפ"י בעבר, ואחראי מדיה בהווה. 

תמונה של עו"ס לילה מאיה חפר

לילה חפר

פרקטינית דיאלוג פתוח, מנחת סדנאות ומטפלת בגישה קהילתית- מערכתית

לילה היא עובדת סוציאלית בעלת תואר שני בהתמחות של ילד ונוער, סופרת ומטפלת.  בקליניקה שלה לילה מלווה אנשים המתמודדים עם משברים נפשיים בראייה קהילתית-מערכתית. לילה היא מטפלת בעלת ידע מניסיון ומעבירה הרצאות שהן מסע אישי למשתתפים במסגרת הפרוייקט שלה- "עוף החול". לילה בוגרת המחזור הראשון של הקורס השנתי בדיאלוג פתוח בישראל, מייסדת דפ"י ומנהלת את תחום הקהילה בדפ"י.

מה בסדנה?

בוודאי כבר שמעתם עלינו ועל גישת הדיאלוג הפתוח: גישה מערכתית, משפחתית, לא-אלימה, מכבדת – ומעל הכל – מוכחת מחקרית בתור אחת מהגישות היעילות בעולם לעבודה עם משברי חיים חריפים, ביניהם משבר פסיכוטי. אבל מה זה בפועל? אפשר לקרוא מאמרים ולצפות בסרטים, ואפשר לבוא ליומיים של חוויה טוטאלית, לתרגל את העבודה הדיאלוגית ולהבין על מה באמת כולם מדברים.

גם הידע התאורטי וגם התרגול המעשי שמלווה את הסדנה מוכוונים לכך שתוכלו ליישם אותם בעבודה היומיומית שלכן. כיצד מקשיבים באופן דיאלוגי? מהו כלי הרפלקציה? איך מטפחים פוליפוניה? כל אלה ועוד יקבלו מענה תאורטי ופרקטי אותו תוכלו לקחת הביתה.

"התרגולים היו מצויינים, תרגול ההקשבה הנדיבה היה מאתגר, והרפלקציה לימדה אותי שהמיומנות הדיאלוגית שלי זקוקה להמון עבודה, בניגוד למה שחשבתי. זוהי אומנות 'בסיסית', 'פשוטה' ועם זאת דורשת תרגול מתמיד. בתרגול הרפלקציה הבנתי כמה שיפוטיות והשלכה יש בהקשבה שלנו."
– אורן רייצ'ס, מתאם תעסוקתי ובעל ניסיון חיים

הסדנאות המבואיות של דפ"י מותאמות הן לאנשי מקצוע והן לבני משפחה, למטופלים לשעבר ובהווה, וכן לכל אדם הרוצה להרחיב את הסתכלותו על משברים נפשיים אקוטיים.

"זה היה מרתק ומרגש. לקחתי איתי ככ הרבה דברים – מיומנויות שחשוב לי לעבוד עליהן, דרכי לימוד, ממש הבנתי גם על עצמי דברים חדשים. מדהים שכל זה קרה ביומיים!"
– אדווה גפן, מנהלת פרוייקט צרכנים נותני שירות

כללי בסדנת המבוא נחקור את מרכיבי הליבה של הדיאלוג הפתוח על מנת לסייע למשתתפים להשיג הבנה בהירה שלהם. כמו כן, נבין כיצד מאפיינים של הפרקטיקה הדיאלוגית יכולים להעשיר את הפרקטיקה היום-יומית של המשתתפים. הלמידה נעשית על ידי מצגת, תרגול רפלקטיבי ודיון.

תכנים בעוד שיתכן ויהיו תכנים של הסדנה שיובנו בתוך המפגש, מתוך השפעת ההקשר וצרכי המשתתפים, הסדנה תכיל

1- היכרות עם גישת הדיאלוג הפתוח –

 •       ההקשר בו צמחה הגישה- הבנת המקורות שלה
 •       עקרונות מפתח של הדיאלוג הפתוח
 •       דיאלוג פתוח- עבודה טיפולית מוכחת מחקרית
 •       הטמעות וגרסאות של הגישה מסביב לעולם
 •       דיאלוג פתוח: חיבור להקשר הישראלי
 •       קישור בין הדיאלוג הפתוח לערכים ולפרקטיקה האישיים

2- היכרות עם פרקטיקה וכישורים דיאלוגיים  –

 •       אלמנטים של פרקטיקה דיאלוגית
 •       יצירת מרחב דיאלוגי עם אינדיבדואלים בפרקטיקה הנוכחית שלך
 •       הקשבה ותגובה בשעת משבר- בפרקטיקה הקלינית היום-יומית
 •       חקירה של שיחות "מונולוגיות" ו"דיאלוגיות
 •      הגברת המודעות לפוליפוניה ולדרך בה ניתן להשתמש בה בפרקטיקה
 •       אימון ופיתוח כישורים דיאלוגיים עבור ההקשר האישי והתעסוקתי של כל אחד                             מהמשתתפים
 •      פיתוח פרקטיקה רפלקטיבית

לו"ז כללי
עבור שני הימים: 8:30-17:00
רישום והתכנסות – 08:30-09:00
תחילת ההרצאות – 09:00-10:30
הפסקה קצרה – 10:30-11:00
הרצאה/עבודה קבוצתית – 11:00-12:30
הפסקת צהריים- 12:30-13:30
הרצאה/עבודה קבוצתית – 13:30-15:00
הפסקה קצרה – 15:00-15:30
הרצאה/עבודה קבוצתית – 15:30-16:30
סיכום – 16:30-17:00
סיום – 17:00


* זה הלו"ז המשוער. יתכנו שינויים בזמן אמת בהתאם לדרישות המציאות, עם זאת ישמרו שעת ההתכנסות ושעת הסיום.

האם יוגש אוכל במהלך הסדנה? לאורך שני ימי הלמידה תהיה פינת קפה עם כיבוד קל. לא תוגש ארוחת צהריים. שימו לב, דפ"י הוא ארגון ירוק- המשתתפים מתבקשים להגיע עם כוס לשתיה חמה ובקבוק לשתיה קרה למען צמצום בפסולת.

מהי מדיניות הביטולים של דפ”י? מדיניות הביטולים עבור אירוע זה מתוארת במסמך מדיניות הביטולים של דפ”י.

שימו לב! במידה ולא ניתן יהיה לקיים את הסדנה בלמידה פרונטאלית, כל האירוע יעבור לזום.

האם יש קשר בין הסדנה המבואית וקורס הבסיס השנתי של דפ”יכן! הסדנה מהווה יחידת לימוד ראשונה, אחריה ניתן להעמיק את הלמידה בקורס הבסיס. ניתן להגיע לסדנה בלי להמשיך לקורס, אך לא ניתן להרשם לקורס בלי השלמת הסדנה.  

האם יתקיימו סדנאות נוספות אחרי יוני? התשובה היא כן, אך עוד אין תאריך לסדנה המבואית הבאה. ניתן להירשם לרשימת התפוצה שלנו וכך לקבל עדכון אישי למייל לפני כולם לקראת הסדנה הבאה!

כמו בכל הסדנאות הקודמות של דפ”י, לאחר שתסתיים, כל משתתפי הסדנה יקבלו ישירות לתיבת המייל שלהם תעודה חתומה המעידה על כך שהם השלימו את הסדנה המבואית של דפ”י. 

תעודה זו מאפשרת את המשך הלימודים בקורס המלא של דפ”י (הן בקורס של 2021, והן בשנים שלאחר מכן). 

“היה מאלף, מלמד, מרתק, במיוחד שנשארנו אותה רביעיה לאורך התרגולים, זה היה מאד משמעותי. עשינו את השגיאות ביחד, נפגעו, לא הבנו, ובכל תרגול הלכנו ולמדנו והשתפרנו והבנו. וכמובן – הבנה דרך הרגליים, הרבה יותר מאשר דרך המילים”
– משתתפת בסדנה מבואית אפריל 2018

“אני מלאת הודייה והתפעמות על תחושת בית נדירה שאני מרגישה כלפי הדרך הזאת, השקפת העולם החלוצית הזאת והתחושה שמערכת האמונות והערכים שלי ושל הלב שלי מצאו הדהוד שיכול להוות קרקע עבורי לעשות עוד ריפוי בעולם הזה”
– קרן, סדנה מבואית מרץ 2019

“היה כנס מאד מרגש, במיוחד בגלל שכולל גם אנשים שסבלו ומנסים לשרוד, גם בני משפחה, וגם מטפלים ואחרים. היה מאד אנושי ובלי מחיצות שבהן הרבה פעמים נתקלים”
– משתתפת בסדנה מבואית ספטמבר 2019

לא רק אנחנו אומרים שהסדנאות האלו הן חוויה משמעותית הן מבחינת ההתפתחות האישית והן מהבחינה המקצועית – הרבה אנשים כתבו על הסדנה שערכנו באפריל 2018: הפסיכולוג אדם לאוב (כפר שאול) כתב ב'פסיכולוגיה עברית', הפסיכואנליטיקאית והמרצה אורנה ווסרמן (אוניברסיטת ת"א) כתבה באתר דפ"י, העובדת הסוציאלית לימור דר (דיאלוגיה) כתבה ב'בטיפולנט', שלומית פנסו, גם היא עובדת סוציאלית, כתבה באתר שלנו.

פעילותה של קהילת דפ"י סוקרה במגוון כלי התקשורת הישראליים, מ'סדר יום עם קרן נויבך' ועד לטור של אוריה מויאל בעיתון 'הארץ'. 

תפוסה עדכנית
100%
ימים
שעות
דקות
שניות

מחיר מלא: 1090 ₪
הנחת קורונה לכלל המשתתפות:
819 ₪!

9/6/21: ההרשמה נסגרה, ניתן להירשם לרשימת ההמתנה

הרשמה לרשימת ההמתנה

שימו לב: ההרשמה לסדנה הסתיימה. בעקבות פניות רבות בנושא, נפעל כדי לפתוח את ההרשמה אל הסדנה הבאה בהקדם האפשרי. לבינתיים אנחנו מציעים הרשמה לרשימת המתנה. אנא שימו לב שההרשמה מותנת בכניסה אל רשימת התפוצה שלנו.

סדנה מבואית בדיאלוג פתוח במרכז:
מכללת גל, רעננה, ימים ד'-ה', 23-24.06.2021

מיקום: מכללת גל (רעננה), רח' אחוזה 278.
זמן: ימים ד'-ה', תאריכים 23-24.06.2021, שעות 08:30-17:00.

נשארו לכם שאלות?

אפשר לפנות אלינו במייל – info@opendialogue.co.il או בטלפון – 054-524-9943 (סיוון). 
נשמח לעזור!

תפוסה עדכנית
100%
ימים
שעות
דקות
שניות

מחיר מלא: 1090 ₪
הנחת קורונה לכלל המשתתפות:
819 ₪!

9/6/21: ההרשמה נסגרה, ניתן להירשם לרשימת ההמתנה

* שלא נזדקק לה, אבל הנה מדיניות הביטולים שלנו.

שתפו את העמוד (http://bit.ly/odi-jun21):

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter