fbpx

הלבנים השקופות בחומה

הבניה חברתית ודיאלוג פתוח

איך מחלות נפש קשורות בכלל לחברה? האם הפסיכיאטריה משרתת סדר חברתי?
ואיך נוכחת החברה בקליניקה הפרטנית/משפחתית?
 
הבנייה חברתית היא מונח סוציולוגי בעל השפעה על תחומים רבים.
 
גישה זו מבקשת לערער על תפיסות מהותניות של תהליכים חברתיים, וקוראת לנו לחשוב ממה בנויה ה”אמת”, כיצד משפיעים עליה מבני כוח חברתיים ומי מרוויח ממנה יותר מהאחר.
 
יחד עם ד”ר הגר חג’ג’ ברגר, ראש הקהילה האנתרופולוגית פסיכולוגית בישראל, וסיוון בר און, מנהלת שותפה בדיאלוג פתוח ישראל, עסקנו בשאלה מהותית במפגשים טיפוליים ככלל ועבור הדיאלוג הפתוח בפרט, במפגש מרתק בין הסוציולוגיה ועולם בריאות הנפש.
 
מפגש זה זהו מפגש אונליין אחרון מסדרת ‘המקורות הפילוסופיים של הדיאלוג הפתוח’
 
הקלטה של אירוע זה אינה זמינה. 

מפגש חי ואנושי בזום

ד"ר הגר חג'ג' ברגר - אנתרופלוגית, מרצה וחוקרת

ד”ר הגר חג’ג’ ברגר, אנתרופולוגית, מתמחה באנתרופולוגיה פסיכולוגית ואקזיסטנציאליסטית, חוקרת זהות, הבניית משמעות ופוסטמודרניזם.
 
במחקר קודם בחנה את ההיבטים התרבותיים והחברתיים של מחאת האוהלים בקיץ 2011 ואת השפעת מרחב המחאה על עיצוב תפיסת העצמי וחיפוש המשמעות של שוכני המאהל, תוך אימוץ מבט ביקורתי על קטגוריות תרבותיות וחברתיות. מחקרה הנוכחי מתמקד במבודדי/ות הקורונה ובוחן את חווית הבידוד ואת הרגשות ותהליכי ההבניה של משמעות שעולים בתוך מרחב של בידוד כפוי בשל החשש מחשיפה לנגיף הקורונה. הגר מייסדת ועומדת בראש הקהילה האנתרופולוגית הפסיכולוגית בישראל, מרצה באוניברסיטה העברית, מכללת רופין, המכללה למינהל והקריה האקדמית אונו, ופוסט דוקטורנטית במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר אילן. 
 
הגר חג'ג'
תשוחח איתה סיוון בר און, מנהלת בדיאלוג פתוח ישראל, עובדת סוציאלית, חוקרת חלופות אשפוז, אקטיביסטית בתחום ברה”ן ועו”ס בבית סוטריה נשים בירושלים. סיוון כתבה את המחקר הראשון אודות בתים מאזנים בישראל – “תפיסותיהם, חוויותיהם ועמדותיהם של אנשי הצוות שעובדים בבית סוטריה ישראל” (בפרסום).

סדרת מפגשי הזום ‘המקורות הפילוסופייים של הדיאלוג הפתוח’ היא סדרה בת ארבע מפגשים וירטואלים של שעה וחצי בפורמט של 60 דקות ראיון ו-30 דקות שאלות מהקהל.

השיחות בסדרה יתקיימו עם אנשי מקצוע ואקדמיה מובילים בתחומם, בעלי ידע המאפשר לחקור את ההתהוות של דיאלוג פתוח ואת ההשפעה השונות אל מול השורשים המקוריים.

המפגשים פתוחים לקהל הרחב.

שמחנו לגלות שכן! אנחנו מגיעות ליום הזה אחרי שיעורים מוצלחים בזום, הרצאות, תרגולים קבוצתיים של הקורס וליווי פונים, מערכת הזום מספקת אפשרויות מוצלחות של מרחב מליאה וקבוצות קטנות, החשש שהיה לנו התפוגג עם כל חוויה חיובית בחודש האחרון. נראה שהמפגש מצליח להתקיים יפה כשכל הנוכחים אוחזים בכוונה ואנו מאמינים שהיום הזה יהיה עשיר וממלא לא פחות מאשר במפגש חי.

בשעה 20:20 יפתח חדר ההמתנה של הפגישה. 10 דקות לאחר מכן, ב-20:30, תפתח הפגישה באופן רשמי ותימשך עד 22:00. סוף הפגישה תוקדש לשאלות מין הקהל. 

מחיר מיוחד: 50 ₪ בלבד

כל ההכנסות קודש להמשך פעילותה של דפ”י, מלכ”ר שכמו רבים אחרים נפגע כלכלית ממשבר הקורונה.

המפגש הסתיים.

הלבנים השקופות בחומה - הבניה חברתית ודיאלוג פתוח

המפגש הסתיים.

מיקום: אפליקציית זום.
זמן: יום ראשון, תאריך 1/7/2020, שעות 20:30-22:00

נשארו לכם שאלות? צרו קשר:
במייל: info@opendialogue.co.il
או בטלפון:
עו”ס לילה חפר – 050-743-2939
עו”ס סיוון בר און – 054-524-9943

מחיר מיוחד: 50 ₪ בלבד

כל ההכנסות קודש להמשך פעילותה של דפ”י, מלכ”ר שכמו רבים אחרים נפגע כלכלית ממשבר הקורונה.
 
המפגש הסתיים.
 

שתפו את העמוד (https://bit.ly/odi-meetings4):

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter